سرکه سفید تاکسا، محصولی از غلات و میوه های تخمیر شده، به عنوان یک درمان کمکی بالقوه برای چندین بیماری مزمن در حال ظهور است. مصرف روزانه سرکه با کاهش قند خون پس از غذا و غلظت هموگلوبین A1c در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و کاهش تری گلیسیرید خون در بزرگسالان چاق مرتبط است.

در حالی که جزء اصلی همه سرکه ها اسید استیک (4-7٪ وزنی بر وزن ) است، سایر ترکیبات و مواد معدنی مخصوص منبع غذایی تخمیر شده به مقدار کمی وجود دارد. پاسخ گلیسمی بهبود یافته به اسید استیک نسبت داده می شود که نشان داده شده است که ظرفیت گوارشی دی ساکاریدازها را در شرایط آزمایشگاهی کاهش می دهد و پاکسازی گلوکز را از جریان خون به عضله در داخل بدن افزایش می دهد.

مکانیسم کاهش چربی سرکه ممکن است به تنظیم مثبت PPAR-α و ژن های هدف آن acyl-CoA اکسیداز 1 و کارنیتین پالمیتویل ترانسفراز I و افزایش اکسیداسیون β در کبد مربوط باشد. احتمالاً بیواکتیوهای موجود در سرکه در هماهنگی با اسید استیک این اثرات را آغاز می کنند.

سرکه
برای بررسی جامع‌تر فرآیندهای بیولوژیکی تغییر یافته توسط مصرف سرکه، اخیراً تجزیه و تحلیل‌های متابولومیک را در بزرگسالان سالمی که دو بار در روز به مدت هشت هفته سرکه شراب قرمز مصرف می‌کردند، انجام دادیم.

غلظت پلاسمایی دو متابولیت، آمینو والرات و ایندول-3-اسید استیک، در طول زمان در گروه سرکه نسبت به گروه کنترل به طور قابل توجهی افزایش یافت، با مقادیر زیاد تغییر برابری (بیش از 2) بین گروه ها. تجزیه و تحلیل مسیر متابولیک تغییرات قابل توجهی را در متابولیسم تریپتوفان در گروه سرکه نسبت به گروه شاهد نشان داد. در موش‌ها، تجزیه و تحلیل متابولومیک ادرار نیز تغییری در متابولیسم تریپتوفان در حیوانات تیمار شده با سرکه در مقایسه با گروه کنترل نشان داد.

این داده ها با توجه به نقش آنتی اکسیدانی اسید ایندول-3-استیک در سیستم های بیولوژیکی، از جمله مغز، و نقش کاملاً مستند تریپتوفان در تولید ناقل عصبی کاهش دهنده استرس سروتونین جالب هستند. این داده ها نقش بالقوه و ناشناخته ای را برای سرکه در سلامت روان نشان می دهد.

از نظر تئوری، سرکه ممکن است عملکرد ذهنی را با ارائه یک منبع برون زا از استات، یک متابولیت که با بهبود عملکرد شناختی در موش‌ها مرتبط است، بهبود بخشد. همچنین، رژیم غذایی سرشار از فیبر باعث افزایش سطح استات در داخل بدن از طریق تخمیر روده و بهبود علائم افسردگی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *